Põhimõtteliselt peale puurkaevu puhastuspumpamist saab kaevuvett kasutama hakata ja kaev toimib mingi aeg kuni kaevu vesi hakkab uuesti alanema ja kaotab kvaliteedis. Sel juhul tuleks veelkord ette võtta puurkaevu läbipumpamine ehk puhastamine. Aja jooksul tuleb see protseduur üha sagedamini läbi viia sinnamaani kuni tuleb käsile võtta kaevu remonditööd. Remonditööde tagajärjel oluliselt väheneb või saab sootuks kõrvaldada ummistused.
Möödunud aegadel ehitati puurkaevud metalltorudest, mille kasutusiga on nüüdseks läbi saamas, e torud on amortiseerunud ning torude läbimõõt vähenenud, mille tagajärjel ka vee läbitavus on väiksem. Metalltorudesse on roostetamise tagajärjel tekkunud augud, mis lekitavad pinnasevett kaevu, koos pinnaseveega lekib sinna ka nii liiv kui muud mullaosaked ja setted. Aja jooksul selline metalltoru lakkab töötamast, kuna on läbi roostetanud. Tänapäeval on olemas spetsiaalselt puurkaevudele mõeldud plastiktorud, millele on tootja poolt antud 60 aastane garantii, mis on 3-4 korda suurem kui metalltorudel.
Puurkaevu remonditööde käigus lastakse kaevu plastiktorude kolonn, mille sügavamasse otsa pannakse filtersüsteem, mis takistab peenosakeste imbumist kaevuvette. Kaevu ülemine plastiktoru välissein tsementeeritakse tsemendiga või spetsiaalse savitsemendi seguga. Selline torude paigaldamine hoiab ära pinnasevee ja muude setete sattumist puurkaevu, kuid sellega väheneb ka puurkaevu diameeter. Puurkaevu saab lasta 3tollise süvaveepumba. Selline puurkaevu remont annab veel pikaajalise kasutamise olemasolevale puurkaevule ning ei pea hakkama ehitama uut puurkaevu ning tamponeerima olemasolevat, mis on kokkuvõttes rahakotile oluliselt kulukam kui puurkaevu remontimine.