Puurtoppimisvundamendi erinevused

Puurtoppimisvundamendi tihti aetakse segi lintvundamendiga, kuna mõlema vundamendi pealispind näeb sarnaselt välja nagu sarnaste postide rida.
Kuigi erinevused nende vahel on olulised ja erinevat liiki vundamendi kasutamine peab olema põhjendatud eelnevate arvestustega.

Postvundamenti ehitavad tavaliselt  ehitajad ilma eelnevate arvestusteta. Selline vundament on ettenähtud kõige kergemate ehitiste jaoks (kuurid, suvemajad). Tõeline puurtoppimisvundament on asjatundjate vundament, mis on ettenähtud kõige raskemate ehitussituatsioonide lahendamisel. Paljudes olukordades see vundament on kõige tugevam ja ohutu võrreldes traditsioonilise lintvundamendiga.

Põhimõtteline erinevus on selles, et postvundamenti nagu ka lintvundamenti tehakse aluspõhja külmumissügavuse natuke allapoole settekivimisse,mis on omaette liikuv, eriti kui selle ala muld on niiske. Niiske mulla liikumine võib kahjustada talvel vundamenti ja moodustada lõhet. Puurtoppimisvundament tugineb mitte lähedaste maakihtidele, vaid maa all oleva kaljule (Eestis paekivile), mis võib meie tingimustes paigaldada sügavusele 1-9 m.

Paekivi ülakihi kandevõime on ainult 2 kg/sm, aga sügavamalt olevate kihtide kandevõime on 55 kg/sm. Sel põhjusel kalju puuritakse sügavuseni kuna ei ilmu piisava kandevõimega kihid.
See võimaldab teha ohutut ja tugevat vundamenti isegi raskete betoonkonstruktsioonide jaoks (sillad, autoteed). Mõnedel juhtudel terasarmatuurina kasutatakse toru suure diameetriga (100 ja rohkem mm), mille kandevõime mitu korda suurendab tavalise armatuuri võimet.

Igal juhul konkreetne vastuvõetav tehniline otsus ja üldmaksumus võib määrata ainult konkreetsete tingimuste, projekti ja paigaldamiskoha põhjal. Vajaduse korral meie spetsialist sõidab kohale välja ja situatsiooni analüüsi pärast teeb konkreetset ettepanekut tööde maksumuse määramiseks.

Vaatamata sellele,et puurtoppimisvundament on märgavalt ohutum kui taraditsiooniline lintvundament, aga puurtoppimisvundamendi summaarne maksumus tavaliselt tellija jaoks on palju odavam, rääkimata sellest,et tellija ei pea vundamendi kraavi kaevama, mulda kinni tampima, raketist heakorrastama.